Portfolio

Projekty z mé střižny

Letní hudební akademie Kroměříž 2023

8/2023, Kroměříž

Pošesté v Kroměříži. Hudební škola a festival získávají čím dál větší prestiž. Co jsem udělal: průběžné sestřihy, souhrnný klip, medailonky, rozhovory, pozvánky.


Svatba Lenky a Pepy

6/2023, Luhačovice

Všechno se to stalo v krásném novém penzionu nad luhačovickou přehradou. Lenka a Pepa si užili prosluněný den společně s rodinou a spoustou přátel. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Jak správně třídit odpad

6/2023, Uherské Hradiště

Uherské Hradiště získalo Křišťálovou popelnici za rok 2021. Jak dobře se tam třídí odpad?

Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading, motion grafika, Dron: Martin Zlámal


Nabídka služeb wellness studia

2/2023, Brno

Pro TH Wellness jsem první sérii propagačních videí natočil již v létě 2021. Po dvou letech jsme navázali představením dalších služeb. Mezi nimi i ukázkou párové masáže nohou nebo ukázkami kosmetických metod. Co jsem udělal: scénář, kamera, střih, colorgrading, titulky.


Není jedno, kam to hodíš

11/2022, Vsetín

Na Vsetíně chtěli vědět, jak dobře třídí odpady. Výsledky se lidé mohli dozvědět v rámci osvětového spotu. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading. Režie: Aleš Pojar, Motion grafika: Martin Zlámal, Dron: Pepe Štěpančík, Hráli: Dominika Zbranková, Matěj Zbranek


Kancelářská budova Moravák

9/2022, Brno

Kancelářská budova Moravák v Brně nabízí moderní pracovní prostory v centru moravské metropole. Spot zaměřený na potenciální nájemníky vás seznámí s řadou důvodů, proč mít svou kancelář právě tady. Co jsem udělal: scénář, kamera, střih, colorgrading, motion grafika.


Letní hudební akademie Kroměříž 2022

8/2022, Kroměříž

Pátý ročník festivalu byl opět plný vynikající vážné hudby, vzdělávání, zábavy a inspirativních lidí. Co jsem udělal: průběžné sestřihy, souhrnný klip, medailonky, rozhovory, pozvánky.


Třídění odpadu pomůže i vaší peněžence

6/2022, Hodonín

V Hodoníně před radnicí se na začátku června objevila velká hromada odpadu. Co všechno se v ní skrývalo a kam tyto odpady správně patří? To zjistíte v tomto spotu. Co jsem udělal: scénář, kamera, střih, střih zvuku, colorgrading, motion grafika. Dron: Martin Zlámal


Co lidé vytřídí, přírodu nebolí

5/2022, Krnov

Obyvatelé Krnova mají k dispozici spoustu míst, kde mohou odkládat tříděný odpad. O tom, kam správně odpad vyhazovat a jak dobře to Krnovští dělají, je toto video. Co jsem udělal: scénář, kamera, střih, střih zvuku, colorgrading, motion grafika. Dron: Daniel Krcha


Dotřiďme to!

12/2021, Jeseník

Pan Čeněk bydlí v Jeseníku a je rád, že je město hezké a uklizené. V tomto videu jsme lidem představili, za co platí odpadové poplatky, a jak dobře se v lázeňském městečku ve Slezsku třídí odpady. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading, motion grafika. Scénář: Matěj Randár. Režie: Aleš Pojar. Dron: Pepe Štěpančík


Letní hudební akademie Kroměříž 2021

8/2021, Kroměříž

LHAK nabízí jedinečné intenzivní hudební vzdělání talentovaným mladým muzikantům. Už počtvrté jsem měl možnost každodenně zachycovat dění a atmosféru akademie a přispívat k její propagaci. Co jsem udělal: průběžné sestřihy a souhrnný klip, medailonky, rozhovory, pozvánky, propagační film


Promo kosmetického salonu

7/2021, Brno

TH Wellness nabízí několik služeb péče o tělo, zdraví a krásu. Na přání majitelky jsem vytvořil sérii promo videí představující jednotlivé služby a také studio jako celek. Co jsem udělal: scénář, kamera, střih, střih zvuku, colorgrading, animace titulků.


Svatba Báry a Marka

7/2021, Vizovice

Láska prochází žaludkem - toto prastaré rčení platí u Báry a Marka stonásobně. První rande s koblihou si připomněli i během svého rozjařeného svatebního dne ve Vizovicích. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Pojďme to dotřídit!

6/2021, Velká Bystřice

Občané Velké Bystřice patří tradičně v třídění odpadu k těm nejlepším v regionu. Odborný rozbor odpadu z náhodně vybraných popelnic ovšem ukázal, že je stále co zlepšovat. Co jsem udělal: scénář, kamera, střih, střih zvuku, colorgrading, VFX. Scénář, režie: Matěj Randár. Dron: Martin Zlámal


Svatba Terezy a Martina

6/2021, Strážnice, Čejkovice

Když se Tereza s Martinem rozhlédli z Hradišťku po okolí, už na ně svítilo slunce. Prudká odpolední bouře i roční čekání na odloženou svatbu bylo za nimi. Ať jim stále takhle svítí na společný život! Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


ZUŠ jede dál

03/2021, Zlín

Učitelé Základní umělecké školy Zlín v tomto klipu dokazují, že i přes koronavirová opatření a nutnost dálkového vyučování neztrácejí elán a motivaci. Díky tomu se mohou "jejich" děti stále hrát, zpívat a tvořit. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, animace. Scénář, režie: Matěj Randár


Třídění má smysl

11/2020, Vsetín, Zlín

Odpad má své místo a každé naše malé rozhodnutí ovlivňuje naše okolí. Pro Krajský úřad Zlínského kraje jsme vytvořili klip o třídění odpadu, recyklaci a věcech kolem nás. Co jsem udělal: scénář, kamera, střih, střih zvuku, colorgrading. Scénář, režie: Matěj Randár


Svatba Denisy a Michala

9/2020, Luže, Litomyšl, Střemošice

Denisa a Michal spojili své životy v jeden v krásném Piaristickém chrámu v Litomyšli v den zalitý sluncem. Tak jim přeji hodně slunce do společného života. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Svatba Míši a Milana

8/2020, Nejdek

Míša s Milanem si své "ano" řekli v krásném přírodním areálu zámeckého mlýna v Nejdku. Slunečný den jim připravil skvělé podmínky pro oslavu svého dvoutisícího čtystého čtvrtého dne spolu a mně bezvadné natáčení. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Svatba Petry a Petera

7/2020, Bzenec

Za Petrou a Petrem jsem vyrazil na jih Moravy. Svatební den sice propršel, ale zábavu to této česko-slovenské svatbě vůbec nepokazilo. A když se navečer počasí umoudřilo, vyrazili jsme k vinařským sklípkům udělat několik romantických záběrů. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Živý Zlín 2020 - medailonky

5–6/2020, Zlín

Ačkoliv pandemie přinesla spoustu omezení, otevřela současně nové výzvy a příležitosti. A tak na jaře vznikla série 11 medailonků představujících zajímavé instituce, budovy a firmy ve Zlíně a blízkém okolí. V jednom z nich jsme navštívili i výrobnu obuvi Vasky. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, animace.


UP Business Camp 2019

11/2019, Olomouc

S pořadateli konference pro začínající podnikatele z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého spolupracuji od roku 2017. V pořadí 3. video z UPBC jsem osvěžil hravými texty a animacemi. Co jsem udělal: kamera, střih, animace, copywriting.


Živý Zlín 2019

01–11/2019, Zlín

Kultura, sport, tvoření, zábava pro celé rodiny v centru Zlína – to je Živý Zlín. Třetí celoroční sestřih toho nejlepšího za celý rok provází neposedné barvičky charakterizující náladu celého projektu. Co jsem udělal: kamera, střih, animace, copywriting.


Svatba Sylvie a Kryštofa

9/2019, Brno

Krásná svatba Sylvie a Kryštofa mě poprvé zavedla s kamerou na brněnský Petrov a do vyhlášeného resortu Maximus u Brněnské přehrady. Focení u vody, novomanželská motokára, zamilovaný ohňostroj – samé skvělé momenty pro video. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Dokument Malí velcí filharmonici II

3/2019–10/2019, Zlínský kraj

S režisérem dokumentu Matějem Randárem jsme sledovali průběh druhého ročníku unikátního spojení žáků ZUŠ a profesionálních filharmoniků. Od první společné zkoušky po vrchol v podobě tří vyprodaných koncertů jsme sbírali pocity mladých hudebníků i hlavních tváří projektu, napětí i nadšení všech zúčastněných. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Svatba Kačky a Kamila

9/2019, Rusava

Díky Kačce a Kamilovi jsem poprvé zažil svatbu na milované Rusavě. Veselka v objetí přírody a pod dohledem velkých lapačů snů měla tu pravou pohodu. A kamarádi se postarali o zábavu, na kterou budou dlouho rádi vzpomínat. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Svatba Moniky a Jirky

8/2019, Luhačovice

Na dohled od luhačovické přehrady si své ano řekli Monika s Jirkou. I když jim velkou část odpoledne pršelo štěstí z nebe, zábavu se svatebními tradicemi i fotokoutkem to nenarušilo. Zvládli jsme i výjezd do blízkého sadu. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Svatba Ivy a Petra

8/2019, Vír

Pro Ivu a Petra jsem objel pěkný kus východní Vysočiny, ale stálo to za to. Po dojemném církevním obřadu jsme si odpoledne užili spoustu blbnutí kolem řeky Svratky i v jejím proudu. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Svatba Saši a Zdeňka

8/2019, Luhačovice

Horkou srpnovou sobotu ještě více rozehřála bujará zábava svatebního páru i všech svatebčanů. Na parketu to pěkně žilo, a komu se nezatočila hlava z tanečních otoček, proletěl se navíc vrtulníkem kolem Luhačovic. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Svatba Verči a Jirky

6/2019, Lukov

Verča si sice vybrala pořádnou dávku smůly, když k oltáři musela doklopýtat se sádrou kvůli zlomené noze, ale jinak si ona i Jirka svůj den patřičně užili. Kdo chtěl, tančil, kdo nechtěl, užíval si ve stínu stromů pohodu u vodní dýmky. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Svatba Lucie a Pavla

6/2019, Kostelany

Někdo má svatbu v kostele, někdo v Kostelanech. Tak jako Lucie s Pavlem, kteří si své ano řekli na tamním ranči. Sluníčko, svatebčané, pejsci i koně krásně spolupracovali na svatebním veselí i následném videu. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Dokument Povídky z jedné a druhé kapsy

3/2018–4/2019, Zlín

Jaké by to asi bylo být tím hercem? V tomto duchu se nesla premiéra projektu Malí velcí herci organizovaný zlínským divadlem a ZUŠkami Zlínského kraje. V roli kameramana i režiséra v jednom jsem byl u zrodu nové generace herců a hereček a pozoroval jejich vývoj. Co jsem udělal: režie, kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Sestřih: Ice design show

1/2019, Brno

Při natáčení tohoto videa mi tuhl úsměv na tváři. Ale precizní práce s pilou a dláty sochaře Michala mi nic než úsměv neumožnila. "Ledový muž" se chtěl ve stylu akčňáku pochlubit svou výstavou s brněnskými motivy a já jsem mu s tím pomohl. Co jsem udělal: kamera, střih, colorgrading.


TOP 5 roku 2018

Každý tvůrce, ať to přizná, nebo ne, má svá oblíbenější a méně oblíbená díla. V tomto sestřihu uvidíte výběr toho nejlepšího z mé tvorby z roku 2018.


Sestřih: Koncert Balanc 20 let

12/2018, Velké Bílovice

Velkobílovická taneční skupina Balanc oslavila velkolepým představením svých 20 let. Mým úkolem bylo uchovat momenty z taneční choreografie a slavnostní atmosféru v průřezovém videu. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Sestřih: Erasmus+ training course

12/2018, Blansko

Jako účastník týdenního tréninkového kurzu pro začínající podnikatele jsem měl dvojí roli: aktivně se zapojovat do programu a současně celé akci udělat promo video. Potenciální zájemci o podobný kurz tak uvidí dril kažodenních lekcí, nádech neformální atmosféry i zpětnou vazbu některých účastníků kurzu. Co jsem udělal: režie, kamera, střih, střih zvuku.


Svatba Jany a Martina

8/2018, Lelekovice

Tato svatba pro mě měla osobní rozměr, protože se konala v kruhu mé rodiny. Janča s Martinem si nelámali příliš hlavu s tradicemi, důležité pro ně bylo, aby se všichni bavili. A to se povedlo. Co jsem udělal: kamera, střih, střih zvuku, colorgrading.


Videoportrét: Úvoz (Brno)

7/2018, Brno

Stačila jednou cestou pěšky do práce pozorněji vnímat okolí a hned jsem měl námět na portrét ulice. Horní část dlouhé brněnské ulice Úvoz mě zaujala svou barevností, tagy na omítkách a ostrůvky přírody mezi plochami asfaltu a betonu. Zapojil jsem fantazii a procvičil si práci s animací. Co jsem udělal: námět, kamera, střih, střih zvuku, animace, colorgrading.


Videoklip: How I Won the Mind War

12/2017, Zlín

Filip Vítů mě oslovil krátce po našem prvním seznámení na jiném projektu. Dokončoval svou novou píseň a chtěl pro ni natočit videoklip. A tak vznikl zfilmovaný příběh o vnitřním souboji pesimismu a optimismu a o přerodu staré osobnosti v novou. Do hlavní role jsem sice chtěl obsadit dívku, ale Filip to viděl jinak. Co jsem udělal: scénář, režie, kamera, střih, colorgrading.


Dokument Klub je mrtev, ať žije klub!

3/2016–1/2017, Zlín

Moje osobní záležitost – zmapování soudobých dějin fotbalového klubu mého srdce a současně praktická část mé diplomové práce. Vlastním pohledem jsem zpracoval vývoj v klubu, který vlivem finančních potíží začal fungovat nanovo a následně je negativně ovlivněný zdlouhavou rekonstrukcí šaten a zázemí. Co jsem udlělal: námět, scénář, rešerše, režie, kamera, zvuk, střih, komentář, animace, ...


Dokument Paseky v běhu věků

4/2015–9/2015, Zlín

Když jsem dostal nápad zapátrat do historie fotbalového klubu, za který jsem od mala hrál, ještě jsem netušil, jaké poklady cestou k výsledku objevím. Poprvé jsem pracoval s rozhovory s pamětníky, probádal jsem desítky klubových kronik, zapojil své současné spoluhráče, a poskládal tak střípky nejvýznamnějších momentů SK Paseky Zlín. Co jsem udělal: námět, scénář, rešerše, režie, kamera, zvuk, střih, komentář, postprodukce, ...Líbí se vám, co dělám, a chcete spolupracovat?

Ozvěte se mi!